fbpx

Касація по справі Сергія Стерненко. Про 300 гривень і один патрон.

13.12.21

Верховний Суд призначив до розгляду касаційні скарги адвокатів Міллер, юридична компанія у справі за обвинуваченням Сергій Стерненко та Руслана Демчука.

Розгляд відбудеться 10 лютого 2022 о 14:00

НАГАДАЄМО

31 травня 2021 року Одеський апеляційний суд виправдав Стерненка за начебто викрадення у потерпілого 300 гривень, однак засудив за один патрон (писали про це тут:). Демчука засудили виключно за ч. 2 ст. 146 КК України («незаконне позбавлення волі або викрадення людини»).

Не погоджуючись з судовими рішеннями, адвокати нашої Компанії, які захищають обох обвинувачених, подали касаційні скарги на рішення судів попередніх інстанцій.

НАША ПОЗИЦІЯ

Вважаємо, що рішення суддів попередніх інстанцій відносно Сергія Стерненка та Руслана Демчука у вчиненні зазначених злочинів прийняті з порушенням норм кримінального процесу, ґрунтуються на неналежних та недопустимих доказах, які ніяким чином не можуть свідчити про їх винуватість.

У Верховному Суді ми наполягатимемо на закритті кримінального провадження та повному виправданні наших клієнтів.

ЧОМУ ЦЕ ВАЖЛИВО?

Дотримання принципу верховенства права є важливою складовою для відчуття безпеки кожним громадянином держави. Саме відчуваючи себе захищеним суспільство може думати про розвиток.

В цій справі цей принцип не було дотримано.

Відповідно до ст. 17 КПК України особа вважається невинуватою у вчиненні кримінального правопорушення і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено у порядку, передбаченому цим Кодексом, і встановлено обвинувальним вироком суду, що набрав законної сили.

Ніхто не зобов’язаний доводити свою невинуватість у вчиненні кримінального правопорушення і має бути виправданим, якщо сторона обвинувачення не доведе винуватість особи поза розумним сумнівом.

В цій справі ми можемо бачити застосування норми з точністю до навпаки, про що свідчать попередні рішення суддів. Від таких притягнень не застрахована жодна особа, держава фактично карає за вигаданою справою.

Віримо, що Верховний Суд об’єктивно та неупереджено підійде до розгляду касаційних скарг.

Захисниками Сергія Стерненка, окрім адвоката нашої компанії Masi Nayyem, також є колеги Vitaliy Kolomiets, Mykola Orekhovsky, Вадим Оксюта та Andrii Pysarenko.

Руслана Демчука захищає адвокат нашої rомпанії Ілля Воробйов.