Із роду Гладковських: нова справа проти журналістів BIHUS.INFO.

01.02.21

Не так давно ми писали про перемогу в Київському апеляційному суді у справі за позовом Ігоря Гладковського до команди BIHUS.info, в якій ми представляли інтереси журналістки Лесі Іванової.

Публікацію про це можна почитати за посиланням: http://bit.ly/2Ym4O7w.

Однак на цьому позови від сім’ї Гладковських не закінчились. Цього разу до журналістів позивається батько Ігоря – Олег Гладковський, колишній перший заступник Секретаря РНБО.

ПРО ЩО ПОЗОВ?

Олег Гладковський (раніше – Свинарчук) просить суд захистити його честь, гідність та ділову репутацію, яка, на його думку, була порушена через сюжет “Друзі Президента крадуть на оборонці (секретні переписки)”.

Однак, якщо Ігор просив визнати недостовірною всю інформацію, поширену в сюжеті, то позовні вимоги Олега Гладковського стосуються лише двох речень, в яких йдеться про його стосунок до діяльності тріо Гладковського-молодшого, Жукова і Рогози:

«Група молодиків вступає у змову з оборонними чиновниками, вони скуповують військові запчастини у російських контрабандистів, а також по складах Української армії, накручують ціни у рази, і за змовою з державним концерном «Укроборонпром» продають на його заводи. До групи входять: зам.секретаря Ради Нацбезпеки та Оборони Олег Гладковський…».

Це речення лунає на початку другої частини сюжету (з 27:16 по 27:37 хв) і, по суті, є коротким переказом та нагадуванням того, про що йшлося в першій серії розслідування, де розказано як Ігор Гладковський користувався своїм прізвищем.

Однак, позивач не просить спростувати будь-які висловлювання чи факти із першої частини сюжету, а лише цей короткий підсумок із двох речень.

ПРО МОРАЛЬНУ ШКОДУ.

Крім визнання недостовірною і спростування інформації, позивач також вимагає від журналістів відшкодувати моральну шкоду у розмірі 2 мільйони 40 тисяч 336 гривень.

На підтвердження цих позовних вимог Олег Гладковський подав висновок комплексного психолого-лінгвістичного дослідження експертів КНДІСЕ – Ю.Ірхіна, А.Семенця та Е.Литвиненка.

У висновку експерти за формулою обчислення розміру моральної шкоди (що повністю співпадає із формулою А.М. Ерделевського) підрахували, що Олегу Гладковському було завдано моральної шкоди на 432 мінімальні заробітні плати.

ПРО МІСЦЕ РОЗГЛЯДУ.

Позов було пред’явлено до Вінницького міського суду Вінницької області.

Ще на першому підготовчому засіданні представником Бігуса Дениса було подано до суду клопотання про передання справи за підсудністю до Борисполя, зважаючи на те, що він, хоча і зареєстрований у Вінниці, але реально проживає у Борисполі. Так само як і всі інші сторони і їх представники проживають та працюють в Києві.

Однак, суд відмовив у задоволенні цього клопотання, оскільки місце реєстрації одного зі співвідповідачів дає підставу розглядати справу саме у Вінницькому міському суді.

Наразі у справі відбулось вже два підготовчі засідання і наступне призначене на 03 лютого 2021 року на 10:00.

Ми будемо і надалі вам повідомляти цікаві новини у цій справі.

Stay tuned!