fbpx
+380 (67) 538 45 38

Інтереси дітей важливіші за інтереси батьків під час розлучення. Як не зруйнувати дитинство?

01.06.21

Розлучення батьків — напружена для всіх членів родини подія. І тому сьогодні, в День захисту дітей, ми вирішили нагадати і своїм Клієнтам, яких супроводжуємо у справах щодо сімейних спорів, і всім іншим батькам, що інтереси дитини важливіші за інтереси батьків.

У жінки та чоловіка можуть бути цілком аргументовані причини для розлучення, однак для дитини це не привід втрачати зв’язок з будь-ким із них. В протилежному випадку це неодмінно матиме негативний вплив на дитячу психіку і уявлення про сімейні стосунки. Тому вкрай важливо, аби спори батьків і процес загалом мали найменш шкідливий вплив на дітей.

Якнайкраще забезпечити повноцінне і щасливе дитинство, особливо враховуючи факт розлучення батьків, якщо він неминучий, можуть самі батьки.

Інтереси дитини як пріоритетні — загальноприйнята норма і прописана вона, зокрема, у Конвенції про права дитини 1989 року, яка була ратифікована Україною ще в 1991-му. Цим, зокрема, керуються і Служба у справах дітей, яка є обов’язковою стороною до та під час шлюборозлучного процесу, адвокати, які ведуть такі справи, судді, якщо справа вирішується у суді, та всі інші учасники процесу.

На основі знань і досвіду, здобутого при супроводженні справ, юрист Міллер, юридична компанія Julia Ryabets зібрала кілька дієвих методів для того, щоб убезпечити батьків від дій, які потенційно можуть мати негативний вплив на їх дітей:

1. Щонайперше — зберегти повагу один до одного як Батьків своєї дитини.

2. Звернутись до сімейних медіаторів.
Представники такої професії виступають третьою незалежною стороною, що допомагає учасникам сімейного конфлікту налагодити або підтримувати комунікацію і прийняти задовільне для усіх сторін рішення з питань розлученням, а також з фінансових і майнових питань. А головне — прийняти рішення, яке ставитиме інтереси дитини в пріоритет.

3. Якщо маєте можливість, то варто звернутися по допомогу до кваліфікованого психолога, навіть якщо здається, що ваша дитина “нормально” переживає розлучення батьків. Проблема може бути неявною.

4. Комплексна робота психолога з дитиною і його задокументований висновок зможуть допомогти у вирішенні спору між батьками із врахуванням стану і позиції дитини.

5. Існують Міські центри дитини, працівники яких можуть надати професійну психологічну допомогу. Їх послуги безоплатні, однак перш ніж спілкуватися з дитиною, вони запитають дозволу обох батьків і у разі відмови одного з них, їх участь буде неможливою. Іноді це є проблемою, тому радимо звернути увагу на пункт 3.

6. Щоб інтереси і права дитини не були притиснуті, бажано закріплювати нотаріальними договорами усі вирішені питання (майнові, фінансові, а також питання про участь батьків у житті дитини). Робити це потрібно до процесу розлучення. Бо якщо дитина неповнолітня, процес розлучення обов’язково відбувається через суд, який і повинен врахувати усі “папери”, інакше справа буде вирішуватись в суді довгий час.

7. За необхідності можна скликати Комісію Служби у справах дітей, яка створюється за ініціативи батьків для сприяння забезпеченню і реалізації прав дитини.

8. У випадку, якщо зріє явний конфлікт між батьками, в справу може втрутитися Ювенальна поліція. Наполегливо радимо не доводити ситуацію до “допиту” дитини у цій установі, бо вважаємо це поганою “розвагою” дитинства.

Світогляд дитини формується змалку і батьки — будівники його фундаменту. Сподіваємось, що наші поради допоможуть вирішити усі сімейні спори з найменшими втратами.