fbpx

«І навіть якщо в мене є в житті якісь коробки – “Ну и что же тут криминального?”

21.10.20

Сьогодні відбулось підготовче засідання у справі за позовом М.Тищенка до Гео Лероса. І ми вже готові розповісти вам усі подробиці.

ЩО ВІДБУЛОСЬ НА ЗАСІДАННІ?

Нами було подано ряд клопотань та заяв в інтересах клієнта, зокрема, про закриття провадження, заміну відповідача на належного і про вступ у справу як представника.

В них ми звернули увагу суду, що позивачем не подано жодного доказу який би доводив, що інформація є недостовірною і не надано належних доказів, які б підтверджували, що Гео Лерос є належним відповідачем у цій справі.

Представниця позивача заперечувала проти цих клопотань та заявила, що тягар доведення достовірності поширеної інформації покладений на відповідача. Однак, ця норма, на зміст якої посилалась представниця позивача, містилась у частині 3 статті 277 ЦК України і була виключена з Кодексу ще в березні 2014 року.

Окрім цього, ми зазначили, що хоча поширена інформація є оціночними судженнями та критикою, позивач в межах цивільного судочинства просить визнати недостовірною і спростувати інформацію саме про факт вчинення ним злочину.

Тобто по суті – просить цивільний суд визначити, чи вчинявся ним злочин, що може бути встановлено лише в межах досудового розслідування в кримінальному провадженні.

Після заслуховування клопотань і заперечень на них – суд переніс засідання на 17 листопада 2020 року, на 08:30. Тому про те, чи задоволені вони, ми дізнаємось вже наступного разу.

ПРО МАТЕРІАЛИ СПРАВИ

А тим часом ми вже почали готувати відзив на позовну заяву і тому мали змогу детальніше познайомитись із самим позовом.

Наша юристка @Клюс Марія обрала свої топ-3 улюблених цитат із нього.

3 місце

“Позивач здобув авторитет та заслужив повагу у суспільстві та серед інших політичних діячів, тобто здобув собі певну позитивну ділову репутацію та честь. Слід відмітити, що критерії щодо народних депутатів України досить високі і особлива увага приділяється їх професійним, діловим, моральним та етичним якостям, а також авторитету такої особи у суспільстві. […] Поширена відповідачем недостовірна інформація паплюжить не тільки честь та гідність позивача, а й ставить під сумнів авторитет Верховної ради України”.

2 місце

“Прошу визнати недостовірною та такою, яка порочать честь, гідність та ділову репутацію Тищенка Миколи Миколайовича, поширену на сторінці Народного депутата України Лероса Гео Багратовича […] “У Ермака и Тищенко наступил Кінецьепохибідності”.

1 місце

“Відповідач у Публікації від 03 червня 2020 року заявляє, “власть и оппозиция и просто бандиты сливаются в одно целое для организации коррупционных оборудок в столице. Главный герой и организатор схем – Денис Комарницкий, аго крыша – народный депутат Николай Тищенко и его кум Ермак, которому он носит коробки на Банковую из авто Комарницкого […]
Микола Тищенко – дійсно кум із Андрієм Єрмаком та є Народним депутатом України, проте не зрозуміло, що у цьому корупційного та/або кримінального. Жодної діяльності, пов’язаної із корупційними оборудками в столиці Тищенко М.М. не має. Не зрозуміло, які коробки і кому він носить і навіть якщо допустити про наявність у житті Миколи Тищенка певних коробок, то постає питання, що у цьому корупційного та кримінального?”.

Гарного вам вечора!
Зустрінемось на засіданні у Печерському суді 17 листопада!