Форма має значення: як обрати свій шлях у бізнесі

17.03.21

Як і обіцяли, щосереди ми в рубриці #millerprobusiness ділимося корисною інформацією для бізнес-рішень. Розпочнемо з основ.

Кожен, хто прагне відкрити свою справу – кав’ярню, ремонт автівок чи виробництво власної продукції – одного дня постає перед головоломним питанням: яку ж форму організації підприємництва обрати.

Хороша новина – вибір не такий і великий. Найбільш поширеними організаційно-правовими формами для ведення бізнесу є:

– ТОВ (товариство з обмеженою відповідальністю) – організація, засновниками якої є одна або кілька осіб, які об’єднують свій капітал;
– ФОП (фізична особа-підприємець) – людина, яка здійснює підприємницьку діяльність.

Ми не будемо розповідати тисячу та одну відмінність між зазначеними формами і ще більше заплутувати охочих відкрити власну справу. Натомість пропонуємо сконцентрувати увагу та відповісти на три найважливіших питання, що допоможуть визначитись майбутньому підприємцю.

1) Чи є у вас партнери, з якими ви хочете будувати спільний бізнес?

ФОП працює одноособово. ТОВ же може бути засноване необмеженою кількістю бізнес-партнерів, котрі розподіляють:

– кому належить та або інша частка компанії;
– яку частку від прибутку отримає кожен із засновників;
– хто має вирішальний вплив.

2) З якими контрагентами ви збираєтеся співпрацювати?

На практиці ФОП найчастіше надає послуги та продає товари населенню, малому та середньому бізнесу. ТОВ – працює переважно з компаніями, в тому числі – іноземними.

Крім того, ТОВ користується дещо більшим авторитетом в очах інших гравців підприємницької арени, ніж ФОП. Тому якщо розбудова відносин із великими та середніми підприємствами входить у ваші бізнес-плани, це варто взяти до уваги.

3) Які у вас плани щодо подальшого розвитку бізнесу?

ФОП – це надійний трамплін для старту підприємницької діяльності. ТОВ – можливість збудувати великий бізнес, працювати з ключовими гравцями у відповідній сфері діяльності та залучати інвесторів.

Шлях підприємця доволі нелегкий. Однак обрання форми ведення бізнесу – це ще один крок у напрямку до мрії.