fbpx

Фейкові торги “проблемними активами”. До чого тут Фонд гарантування вкладів?

24.03.21

Сьогодні Господарський суд міста Києва визнав незаконними електронні торги Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, на яких було продано вже припинені кредитні та іпотечні зобов’язання на користь ТОВ “ФК “Інвестохіллс Веста”.

Не зважаючи на те, що наш Клієнт не був стороною ані кредитного, ані іпотечного договорів, він постраждав від дій фінансової компанії. Тож відстоювати право на нерухоме майно довелося в судовому порядку.

Після напруженого слухання справи із 13 сторонами (!) суд задовольнив вимоги нашого Клієнта та інших позивачів, скасувавши результати електронних торгів.

Це рішення підтвердило, що фінансова компанія ТОВ «ФК «Інвестохіллс Веста» придбала неіснуючі “проблемні” активи, а тому – не могла стати новим кредитором та стягувати заборгованості та майно нашого Клієнта, словацького інвестора. Йдеться про об’єкт інвестицій – офісне приміщення на вулиці Кирилівській, 69.

Хто та що купує на електронних торгах?

Банки в Україні часто визнають неплатоспроможними та ліквідовують. А їх так звані “проблемні активи” (кредити, іпотечні договори) Фонд гарантування вкладів фізичних осіб розпродає на ProZorro.

Покупцями таких активів зазвичай є фінансові компанії, які потім намагаються витребувати із позичальників кошти чи їх майно. До прикладу, ТОВ «ФК «Інвестохіллс Веста» масово скуповує на електронних торгах кредитні пули активів проблемних банків, таких як: “ДельтаБанк”, “Надра”, “Фінанси та кредит”. А потім – стягує заборгованості в судовому чи позасудовому процесах.

Так сталося і з об’єктом інвестицій нашого Клієнта. Єдина відмінність: не було проблемного активу як такого. На момент проведення електронних торгів заборгованість за кредитними договорами була погашена. Це підтверджується як первинними документами, так і рішеннями судів.

Попри це, кредитний портфель був проданий. Як наслідок, ТОВ «ФК «Інвестохіллс Веста» стало кредитором, а приватні нотаріуси двічі переоформлювали майно нашого Клієнта на фінансову компанію.

Чому справа важлива?

Ми вкотре наголошуємо, що ця справа – вже давно не справа одного конкретного спору. Кожна тактична перемога в ній дає впевненість у тому, що завтра ваше майно не відберуть через невідомі кредитні зобов’язання третіх осіб. А держава – стане на захист правди.