Ви чи ваш бізнес уже є власником нерухомого майна?

12.05.21

Тоді ця інформація буде для вас корисною! Обізнаний – значить озброєний.

За інформацією Міністерства юстиції України, із понад 3 тисяч скарг, що надійшли впродовж 9 місяців 2020 року до Офісу протидії рейдерству, майже 80% стосувалися оскарження реєстраційних дій, проведених щодо нерухомого майна.

Як ми повідомляли у своїй публікації раніше, жертвами рейдерства стають не лише власники великого бізнесу – страждають і «середнячки».

То як захиститися?

У першу чергу подбати про те, аби ваш об’єкт припинив бути ласим шматком.

Для цього варто тримати яйця в різних кошиках.

Ми не радимо, аби і власником нерухомості, і власне «працюючим бізнесом» була одна юридична особа. Адже саме так ви стаєте ціллю для реєстраційного рейдерства (про це ми вже говорили раніше у публікаціях #millerprobussiness).

Наступний крок – поділ цілісного майнового комплексу.

Варто зауважити, що цілісні комплекси з великими площами є не лише цікавим з точки зору майбутньої вигоди, але і легкою здобиччю.

Про що мова ?

У державному реєстрі міститься інформація щодо кожного об’єкта нерухомого майна: його реєстраційний номер, площа та адреса.

Реєстраційний номер нерухомого майна характерний для приміщень площею і 100 кв. м, і 7000 кв. м. Тож, якщо ваш торгівельний центр зареєстрований на гігантські площі та одну юридичну або фізичну особу, то для того, аби захопити її, варто зробити лише одну реєстраційну дію.

Разом із тим, будівля, що ззовні тягне на тисячі квадратних метрів, може бути поділена на окремі групи приміщень за поверхами чи цільовим призначенням. Внаслідок цього поділу – вчинити маніпуляції з цілісним майновим комплексом буде важко, довго, дорого, а отже – нецікаво для рейдерів.

Варто зауважити, що власниками окремих груп приміщень можуть бути як різні особи, так і одна.
У разі, якщо власниками нерухомого майна є різні особи, то варто зауважити, що це може бути ще й вдалий варіант оптимізації доходів вашого бізнесу.

В умовах рейдерства необхідно працювати на випередження. Не варто бути недбалим та гадати, що проблема незаконного відчуження нерухомого майна ніколи не торкнеться вас чи вашого бізнесу.

Попередити рейдерство значно легше, ніж зустрічати нових власників будівлі на порозі зі слюсарем, що псує ваше майно.