Суддя відклала засідання у справах Сергій Філімонов (Serhii Filimonov) та Олексія Білковського.

29.03.21

Розгляд клопотань про обрання запобіжного заходу учасникам мирної акції під Офісом Президента Не чуєш? Побачиш. 20.03, запланований на завтра, не відбудеться.

Суддя Печерського районного суду міста Києва Григоренко Ірина Володимирівна попередньо призначила засідання на 30 березня о 15:00 та 15:30. Проте сьогодні о 17 годині помічник судді у телефонному режимі повідомив, що вона раптово захворіла.

Це вже вдруге, коли за ініціативою суду розгляд вказаних клопотань відкладається.

24 березня 2021 року слідчим суддею було викликано адвокатів Міллер, юридична компанія та Клієнтів для розгляду клопотань на 16:00 та 16:30. Проте за три з половиною години суддя так і не знайшла можливості розпочати засідання. У зв’язку із цим, о 19:30 захисники подали клопотання про перенесення судового розгляду.

Варто зауважити, що суд повинен розглянути клопотання про застосування запобіжного заходу не пізніше 72 годин від моменту його надходження ( ст. 186 КПК). Тобто встановлені законом строки вже порушено.

Нагадаємо, поліція вручила Сергію Філімонову та Олексію Білковському підозри у вчиненні кримінальних злочинів після акції під ОПУ. Обом активістам інкримінують хуліганство (ч.4 ст. 296 ККУ). Білковського підозрюють ще й в умисному знищенні або пошкодженні майна (ч. 2 ст. 194 ККУ). Прокурор просить застосувати до наших Клієнтів цілодобовий домашній арешт.

Ми бажаємо пані судді найскорішого одужання та щиро сподіваємося на забезпечення неухильного дотримання всіма учасниками норм процесуального законодавства.