Наркотичне сп’яніння, якого не було.

29.04.21

Адвокати Міллер, юридична компанія виграли чергову справу про адміністративні правопорушення. Цього разу – довели невинуватість Клієнта-іноземця у справі щодо керування транспортним засобом особою у стані наркотичного сп’яніння (ст. 130 КУпАП).

Що сталося?

14 лютого 2021 року наш Клієнт-іноземець відчув симптоми коронавірусної інфекції COVID-19 (підвищену температуру тіла, сухий кашель та стомлюваність). Оскільки, близько 5-6 днів тому він контактував з особою, хворою на COVID-19, то в той же день мав намір звернутися до лабораторії, щоб зробити тест.

Проте раптова зустріч із правоохоронцями змінила його плани.

14 лютого Клієнт сів в автомобіль «Audi» з номерним знаком іноземної держави та чекав на свою знайому. За декілька хвилин після її приходу під’їхали працівники поліції. Правоохоронці попросили пред’явити документи, мотивуючи це п. 10 ст. 35 ЗУ «Про Національну поліцію».

Клієнт, виконавши вимогу поліції, просив роз’яснити йому зміст зазначеної норми, проте зрозумілих пояснень так і не почув. Поліція має право зупинити авто на іноземних номерах для перевірки, утім, чомусь правоохоронці вперто відмовлялися називати щось більше, окрім статті.

Після цього один із працівників поліції раптом вирішив, що наш Клієнт перебуває в стані наркотичного сп’яніння. Тож останньому нібито необхідно було поїхати до закладу охорони здоров’я для проходження огляду. Водій не зрозумів, чому він має це робити та кілька разів перепитував причину. Але поліція знову нічого не пояснювала.

Наш Клієнт погодився на проходження огляду у закладі охорони здоров’я. Однак він намагався пояснити, що контактував з особою, хворою на COVID-19, та має достатньо виражені симптоми недуги. А тому – не бажає заразити інших людей. Поліцейські натомість наполягали проїхати до лікарні на їх службовому транспортному засобі.

Тоді наш Клієнт зателефонував адвокату і попросив його прибути на місце спілкування зі співробітниками поліції. Адвокат мав приїхати протягом 35 хвилин. Проте поліцейські відмовилися чекати і розпочали складати протокол за ч. 1 ст. 130 КУпАП – відмова від проходження огляду на стан наркотичного сп’яніння.

Більше того, знаючи, що водій – громадянин іноземної держави, який не володіє українською мовою, працівники поліції умисно не залучили перекладача. Цим самим – грубо порушили фундаментальне право знати та розуміти, в чому його обвинувачують та які права він має.

Печерський районний суд Києва взяв до уваги доводи адвокатів нашої Компанії та, як наслідок, виніс рішення про закриття провадження за ст. 130 КУпАП через відсутність події і складу адміністративного правопорушення.

Для нас це – ще одна виграна справа, у якій ми захистили права Клієнта.

Напередодні весняних святкувань не забувайте, що ваші права завжди мають бути дотримані. Тим більше – порушувати їх не можуть правоохоронці.