fbpx

Електронний Європротокол: що це таке і навіщо?

09.10.21

У країнах Європейського Союзу оформлення ДТП без участі представників дорожньої поліції почало використовуватися ще в 50-х роках минулого століття. Зараз у більшості країн ЄС водіям, які потрапили в ДТП, достатньо заповнити бланк Європротоколу для того, щоб оформити цю подію.

А чи знали ви те, що лицьова сторона бланку Європротоколу за структурою глав ідентична в усіх країнах, де він запроваджений, відрізняється тільки мова, на якій надруковано бланк. Це зроблено для того, щоб водії різних країн могли швидко орієнтуватися, якщо вони потраплять в ДТП на території іншої країни.

Що ж таке Європротокол?

Європротокол – це такий спеціальний бланк повідомлення про настання ДТП, який заповнюється водіями-учасниками на місці аварії, а потім надається страховику та стає підставою для виплати страхового відшкодування потерпілим.
Європротокол можна заповнювати не тільки в паперовому вигляді, на спеціальному бланку, а ще й і в електронній формі, з використанням системи «Електронний Європротокол». Даною системою «Електронний Європротокол» ви можете скористатись, перейшовши за посиланням https://dtp.mtsbu.ua (радимо вам його зберегти).

Коли можна складати Європротокол?

Європротоколом як паперовим, так і Електронним можна скористатися за умов, коли:
– транспортні засоби учасників ДТП застраховані (у водіїв в наявності ДІЮЧІ страхові поліси);
– відсутні травмовані або загиблі;
– водії досягли згоди щодо всіх обставин ДТП;
– водії транспортних засобів не перебувають в стані наркотичного, алкогольного чи іншого сп’яніння.

У разі невиконання хоча б однієї із зазначених умов, виклик поліцейських для оформлення ДТП є обов’язковим.

Переваги Електронного Європротоколу.

Під час заповнення Електронного Європротоколу інформацію про страховий поліс, фото самого ДТП (з 4 сторін), посвідчення водія, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, місцезнаходження ДТП (необхідно увімкнути геолокацію і програма визначить ваше місцезнаходження автоматично) ви будете підтягувати одразу в систему.

Далі вам треба буде обрати обставини ДТП (для кожного водія окремо), схему ДТП (їх досить багато, але якщо вам ніяка не підходить, ви маєте змогу самостійно намалювати схему, сфотографувати її та завантажити).

Після чого перевіряєте всі дані та підтверджуєте Європротокол шляхом введення коду, який прийде у SMS-повідомленні на вам номер телефону. І все – Європротокол оформлено! Далі копію ви можете направити собі на електронну пошту.

При використанні системи «Електронний Європротокол» повідомлення страховикам учасників ДТП відправляються автоматично, в такому випадку йти нікуди не потрібно.

Ще трохи особливостей!

Старший юрист нашої компанії Марина Сорока: «Варто пам’ятати, що у разі оформлення документів про ДТП без участі Національної поліції України, розмір страхової виплати за шкоду, заподіяну майну потерпілих, не може перевищувати 50 000 грн. (зазначений ліміт впроваджений з лютого 2016 року відповідно до Розпорядження Нацкомфінпослуг від 29.12.2015 № 3741).

Неправильне заповнення Європротоколу або несвоєчасна його подача (в разі заповнення в паперовому варіанті) в СК може спричинити за собою відмову в страховій виплаті.”

Додаткові відомості Вам можуть надати адвокати практики справ про адміністративні правопорушення нашої компанії.

#millerAdministrative