fbpx

Екснардепу Киві відмовили в апеляції у справі захисту честі Катерини Гандзюк

08.07.22

Сьогодні Київський апеляційний суд відмовив у задоволенні апеляції Іллі Киві, колишньому народному депутату, якого нині підозрюють у державній зраді. 

Він хотів оскаржити рішення Солом’янського районного суду столиці 2019 року. За цим рішенням колишній народний депутат мав спростувати в ефірі телеканалу «Еспресо. TV» свої неправдиві заяви, що Катерина Гандзюк розкрадала міський бюджет.

Телеканал заявляв, що готовий надати ефірний час Іллі Киві для спростування поширеної ним неправдивої інформації щодо Катерини Гандзюк.

Проте цього не сталося та рішення суду екснардеп так і не виконав. Це стало підставою порушення проти нього кримінального провадження (ми писали про це тут ).

І ось наприкінці минулого року Кива заявив, що не знав про розгляд справи у суді та не мав уявлення про існування такого рішення. Хоча його про це повідомили, крім того, факт ухвалення рішення та відкриття виконавчого провадження широко висвітлювався у ЗМІ.

Тому Кива подав спершу заяву про перегляд заочного рішення, а коли в її задоволенні йому відмовили  — подав апеляційну скаргу.

«У нашій країні діє принцип верховенства права. Кожен, незалежно від того, депутат він чи ні, має його поважати. А тому зобов’язаний виконувати судові рішення», — зазначає адвокат практики захисту ділової репутації Юрій Мельник.