ДТП У Харкові: нові факти

26.11.21

На цьому тижні відбулось кілька важливих подій для встановлення обставин у кримінальному провадженні.

1. Допит матері підозрюваного Миколи Харківського.

Зміст допиту наразі розкривати не можна з огляду на інтереси слідства та необхідність подальшої перевірки повідомлених обставин у провадженні.

Показання батьків підозрюваного мають важливе значення для встановлення обставин транспортної пригоди, встановлення фактів можливого вчинення інших правопорушень як самим Миколою так і особами, що можуть понести відповідальність поряд з ним.

2. Призначено психіатричну експертизу.

Важлива обставина для підтвердження факту осудності особи. Дана експертиза призначається для визначення того чи могла особа у момент вчинення кримінального правопорушення усвідомлювати свої дії та керувати ними.

Експертиза встановлює чи страждає особа на захворювання психіки та чи міг хворобливий стан вплинути на її поведінку у момент вчинення правопорушення.

3. Нами, як представниками потерпілої, порушено питання необхідності притягнення підозрюваного до адміністративної відповідальності.

Миколу Харківського 09.11.2021 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 122 (порушення вимог дорожніх знаків та розмітки проїзної частини доріг) та ч.2 ст. 126 (керування транспортним засобом особою, яка не має відповідних документів на право керування таким транспортним засобом) КУпАП.

Законом визначено відповідальність особи за повторне протягом року вчинення правопорушення визначеного ч.2 ст. 126 КУпАП (покарання у цьому разі визначене у вигляді штрафу розміром 40 800 гривень).

У ході слідства було отримано докази для підтвердження того, що саме Харківський Микола перебував за кермом авто у момент ДТП (про це ми зазначали раніше – підтвердженням тому є висновки молекулярно-генетичних експертиз, допити свідків та потерпілих, що перебували у салоні авто, а також покази самого підозрюваного).

Вважаємо, що цього достатньо для скерування слідством матеріалів для вирішення питання про притягнення Миколи Харківського до адміністративної відповідальності за керування авто без такого права, вчинене повторно.

ЩО ВІДБУВАТИМЕТЬСЯ ДАЛІ?

Пріоритетним на даному етапі є отримання висновків технічних та судово – медичних експертиз, проведення яких наразі триває.

Ми разом з колегами з компанії ACF Partners продовжуємо співпрацювати зі слідством у межах процесуальних повноважень представляючи інтереси потерпілих у справі (дітей загиблого водія Chevrolet Aveo).