Допитано в якості потерпілого сценаріста Телебачення Торонто Єгора Шатайла.

10.11.20

В ході проведення допиту наш Клієнт деталізовано висвітлив деталі нападу, який відбувся 14 вересня 2020 року на стендап концерті в клубі ЮБК, та події, які передували інциденту. Зокрема наголосив на тому, що нападники під час вчинення злочину виголосили «Єгоре, це тобі від Традиції і Порядку» та на тому, що свідками інциденту стала велика кількість осіб, які так само, як і Єгор, перебували в небезпеці та були піддані ризику можливого нападу на них.

Коментар юриста нашої компанії Баранова Наталія: “Статтею 24 Конституції Україи чітко зафіксовано, що всі громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом, ніхто не має превалюючого права через власні переконання утискати та принижувати інших. Тим паче фізично. Якщо певна умовна група осіб має внутрішнє переконання про недоречність тих чи інших висловлювань – це жодним чином не дає права цій групі осіб вчиняти кримінальне правопорушення.”

Нагадаємо, адвокатами Міллер, юридична компанія за фактом нападу на Єгора Шатайла подано заяву про вчинення кримінального правопорушення за ч. 4 ст. 296 КК України (хуліганство, тобто грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжується особливою зухвалістю чи винятковим цинізмом із застосуванням предмета, спеціально пристосованого або заздалегідь заготовленого для нанесення тілесних ушкоджень), проте органом досудового розслідування провадження кваліфіковано за ч. 1 ст. 125 КК України (умисне легке тілесне ушкодження).

Не погоджуючись з рішенням слідчого, адвокатами нашої компанії до Дніпровського УП ГУНП в м. Києві та до Київської місцевої прокуратури №4 подано клопотання про зміну правової кваліфікації на ч. 4 ст. 296 КК України.

Далі плануємо ініціювати допити представників організації Традиція і Порядок, інших очевидців злочину, проведення слідчого експерименту та вилучення відеозаписів з камер відеоспостереження.

Раніше ми писали про цю справу тут: https://bit.ly/3kgJsRxhttps://bit.ly/3eI5wDo.