fbpx

Допомогли державі повернути Успенський собор та Трапезну церкву Національного заповідника «Києво-Печерської лаври» з користування УПЦ

05.01.23

Від імені нашої компанії, керівниця практики захисту бізнесу, адвокатка Ангеліна Климчук, увійшла до складу Комісії для приймання-передачі майна державній установі. 

Йдеться про повернення від Української Православної Церкви двох культових споруд, розташованих на території Заповідника, у зв’язку зі спливом договорів.

Ці договори було укладено ще у 2016 році і відповідно до умов, Успенський собор та Трапезна церква були передані у почасове безоплатне користування Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі/Чоловічий монастир/Української православної церкви для проведення богослужінь та релігійних обрядів. 

Комісія розпочала свою роботу 2 січня цього року та займалася інвентаризацією майна, а також складанням акту технічного огляду двох будівель. 

До її складу увійшли як представники Національного заповідника, так і Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври/Чоловічий монастир/Української православної церкви. На засіданнях також були представники від Міністерства культури та інформаційної політики України. 

На останнє засідання комісії 5 січня не з’явився митрополит Павло, який мав підписати акт повернення будівель зі сторони УПЦ. Та відмова від такого підписання не є перешкодою для повернення державного майна. Відсутність митрополита Павла запротоколювали члени Комісії, а самі акти, підписані з боку Заповідника, будуть надіслані іншій стороні на ознайомлення. 

Робота Комісії забезпечила комплексний опис майна Успенського собору та Трапезної церкви, стан іконостасів, та ікон, іншого майна, що не можна відокремити від культових будівель (наприклад, Царські врата, люстри), щоб повернути його балансоутримувачу. 

«Оскільки одна зі споруд (Трапезна церква) є пам’яткою архітектури національного значення, дуже важливо дотримуватися процедури охорони та збереження пам’яток культурної спадщини. Лише цінуючи нашу історію, ми можемо боротися за майбутнє з чистою совістю»,

коментує керівниця практики захисту бізнесу, адвокатка Ангеліна Климчук.