Документування воєнних злочинів рф: наша компанія збирає та передає докази примусової депортації українців  

11.05.22
Автор публікації: Наталія Баранова

Майже 1,2 млн людей окупанти депортували до росії з початку повномасштабної війни в Україні. З них понад 200 тисяч — діти. Такі дані наводить уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова. 

Українців спершу доставляють до так званих «фільтраційних таборів» на Донбасі, а потім насильно вивозять на територію рф, зокрема, в депресивні регіони Сибіру чи за Полярне коло. Окупанти хочуть змусити наших громадян працювали на розвиток економіки того краю. Їм видають посвідки про заборону виїзду з росії до України на 2 роки. Тобто в найближчі кілька років вони житимуть в жахливих умовах без документів та будь-яких прав у чужій країні. 

Депортація — це воєнний злочин 

Будь-які дії, пов’язані з насильницьким переміщенням населення, є воєнними злочинами та злочинами проти людяності. 

Такі дії також порушують Женевську конвенцію про захист цивільного населення під час війни. Цей міжнародний договір забороняє незалежно від мотивів, примусово індивідуально чи масово переселяти/депортувати людей, які перебувають під захистом, з окупованої на територію держави-агресора або на територію будь-якої іншої держави, незалежно від того, окупована вона чи ні.

Чому важливо фіксувати такі злочини? 

Ми вважаємо своїм громадянським обов’язком допомагати тим, хто потрапив у таку жахливу та безвихідну ситуацію. Всі злочини, вчинені російськими військовими мають бути належно розслідуванні, а винні відбувати покарання за скоєне. 

Розуміючи, що саме незаконно депортовані люди наразі мають найменші шанси сконтактувати з українськими правоохоронними органами, ми вирішили допомогти зі збором доказів. 

Насамперед для того, щоб зібрати інформацію про українців, яких насильно вивезли до рф і надалі фіксувати ці докази для міжнародних судів у справі про воєнні злочини в Україні. 

Зважаючи на велику кількість депортованих ми за власної ініціативи хочемо допомогти національним правоохоронним органам та Міжнародному кримінальному суду зі збором доказів щодо воєнних злочинів окупантів. 

Якщо ви або ваші знайомі стали жертвою примусового переміщення/депортації та готові про це свідчити, просимо зв’язатися з нами через:
  • офіційний e-mail office@millerlawfirm.ua
  • сайт millerlawfirm.ua (кнопка «залишити запит» праворуч вгорі сторінки)
  • Facebook messenger
  • за телефоном +380 (67) 538 45 38