Чи мають право власники приватних майданчиків вимагати гроші за зберігання транспорту після аварії?
Ви ж чули історії, коли хтось потрапляє в аварію, а його автівку чи двоколісний тим часом забирає поліція для «з’ясування всіх деталей». І як вона закінчувалася?
Ймовірно, що людина приїхала, заплатила гроші та забрала свій транспорт.
Але чи може бути інакше?
Може. Аналогічна ситуація сталася у нашого клієнта. Він потрапив у ДТП, а поліцейські, які приїхали на виклик, вилучили його мотоцикл. Ми звернулися до районного управління поліції, щоб дізнатися, де зберігається транспорт і отримали дозвіл забрати його. Проте, коли клієнт приїхав на майданчик тимчасового зберігання, його власник вимагав за повернення мотоцикла гроші.
Чи законні такі вимоги?
Ні. У ДТП, коли хтось зазнає травм чи поранень, транспорт учасників аварії може бути речовим доказом та вилучатися слідчими. Однак, відповідно до законодавства, витрати, пов`язані зі зберіганням речових доказів, цінностей та іншого вилученого майна, несе орган, який зберігає вилучене майно. Коли майно передається на зберігання іншим підприємствам, витрати покриває держава.
Що далі?
Щоб якомога швидше забрати мотоцикл, наш клієнт заплатив власнику майданчика. Проте після цього ми звернулися до суду з вимогою повернути гроші та відшкодувати моральну шкоду. Суд наші вимоги задовольнив і повернув кошти клієнту.
«Свої права потрібно відстоювати завжди. Навіть, якщо це видається вам не вартим витраченого часу чи грошей. І ця справа є показовим прикладом. Наші адвокати завжди готові допомогти вам у цьому»
зазначив адвокат практики судових спорів Юрій Мельник.