«Червона зона» епідеміологічної небезпеки. День третій

Зібрали для вас найважливішу інформацію.
Поділіться нею, аби ні для кого не було сюрпризів.
КУДИ ПУСКАТИМУТЬ ІЗ СЕРТИФІКАТОМ ВАКЦИНАЦІЇ?
Люди, які мають сертифікат проходження повного курсу вакцинації («зелений» сертифікат) чи дійсний негативний тест на COVID-19 (або довідку про одужання від хвороби … однак поки що це не працює) можуть ходити на роботу та відвідувати:
— торгово-розважальні центри;
— заклади харчування;
— масові заходи;
— спортзали та фітнес-центри;
— готелі;
— установи і заклади соціального захисту;
— ЦНАПи, Управління праці та соцзахисту, Управління пенсійного фонду.
При цьому в банки, АЗС, аптеки, ветеринарні та продовольчі магазини пускають без перевірки наявності вакцинації чи тесту.
ГРОМАДСЬКИЙ ТРАНСПОРТ
У громадському транспорті мають право їздити пасажири, у яких є сертифікат про вакцинацію («жовтий» і «зелений» сертифікати) або негативний ПЛР- чи експрес-тест.
Експрес-тест потрібно зробити у лабораторії або, якщо тест куплений в аптеці, його необхідно завірити сімейного лікаря.
Перевіряють ці документи не на вході в транспорт, а вибірково.
Досі ще нікого з наших колег не перевірили
Раптом що — ми всі вакциновані!
РІЗНИЦЯ В ПРАВИЛАХ ДЛЯ ГРОМАДЯН І БІЗНЕСУ:
1) ФІЗИЧНИМ ОСОБАМ (НЕ ПІДПРИЄМЦЯМ)
Хто може перевіряти «ковідні» документи у громадян?
Перевіряти наявність усіх вищезазначених обов’язкових документів мають співробітники закладів і установ, які плануєте відвідати.
У випадку, якщо ж ви відмовляєтесь підтвердити отримання вакцинації або відсутність захворювання, заклад має право не впускати вас.
Тому поводьтесь спокійно і не нарікайте на працівників, а просто пам’ятайте, що всі вони виконують вимоги постанови Кабінету Міністрів України.
В той же час, жоден нормативно-правовий акт не зобов’язує власників закладу та співробітників пред’являти сертифікат про вакцинацію відвідувачам.
У ситуації, коли ви як відвідувач не впевнені в тому, що у закладі дійсно всі співробітники вакциновані, то ви має право звернутись до поліції або Держспоживслужби (саме вони уповноважені перевіряти дотримання санітарних та протиепідемічних норм).
Відповідальність за порушення правил щодо карантину — від 17 000 грн штрафу. Наприклад, якщо ви їхали в метрополітені без відповідних документів, або пройшли в кафе, не маючи підтвердження відсутності хвороби.
2) ПІДПРИЄМЦЯМ ТА ПІДПРИЄМСТВАМ
Хто може перевіряти «ковідні» документи у працівників закладів і установ?
Легально перевіряти їх можуть лише правоохоронці та представники Держспоживслужби.
Відповідальність за порушенні правил щодо карантину для посадових осіб – від 34 000 грн. Наприклад, якщо ви ФОП-власник бізнесу і один із ваших співробітників не вакцинований, то вас можуть оштрафувати. Те саме стосується директора або матеріально відповідальної особи «ТОВ».
«Теоретично, якщо в заклад потрапив відвідувач без «ковідних» документів і його «спіймали», то можуть оштрафувати і відвідувача, і сам заклад. Про це повідомив нам під час телефонної розмови щодо нововведень представник Міністерства охорони здоров’я», — зауважує Marina Soroka, керівник практики справ про адміністративні правопорушення Міллер, юридична компанія.
Якщо ви дочитали сюди і є антивакцинатором, то ми здивовані і щиро бажаємо вам не «згоріти».
Якщо ви хочете вакцинуватись чи вже вакциновані — дуже вам дякуємо, що відповідальні до себе і до оточуючих.