Автолізинг: Як не втратити і гроші, і автомобіль. Розповідаємо на прикладі виграшу справи у суді

19.08.21

Компанії-лізингодавці обіцяють надійність, безпеку та зручність такої форми кредитування. Що за суттю є довготривалою орендою з подальшим викупом авто після сплати усіх передбачених договором платежів.

Проте, привабливі пропозиції не завжди відповідають дійсності і надмірна довіра клієнта може призвести до неприємностей у вигляді непередбачуваних умов аж до вилучення автомобіля. Так сталось і у нашого Клієнта, який скористався послугами однієї з українських компаній.

У ЧОМУ СУТЬ СПРАВИ?

Ще у 2017 році наш Клієнт уклав договір фінансового лізингу для покупки автомобіля Mercedes-Benz, звернувшись за послугами до відомої на ринку компанії. Сума щомісячного платежу за таке авто, не включаючи додаткові витрати, складала майже 18 000 грн, яку він сумлінно сплачував, отримавши у користування свій автомобіль. Так, за майже півроку, компанія отримала близько 343 000 грн, а споживач — довгоочікуваний «Мерс».

Як виявилося пізніше, умови цього договору лізингу працювали тільки на території України. Оскільки після виїзду за кордон, щасливий користувач автомобіля втратив не лише авто, але й виплачені за нього кошти.

На польсько-українському кордоні Mercedes-Benz був вилучений у нього. Компетентні органи Польщі повідомили, що цей транспортний засіб був викрадений ще у 2015 році і наразі перебуває у розшуку іспанськими правоохоронцями.

Ні автомобіль, ні виплачені за автолізинг кошти компанія-лізингодавець у добровільному порядку так і не повернула. Ми були вимушені звернутися до суду.

НАША ПОЗИЦІЯ

Історія має щасливий кінець для нашого Клієнта: адвокати Міллер, юридична компанія, захистили його і повернули не лише кошти за лізинг, але й додаткові витрати на судовий процес.

Жовтневий районний суд міста Дніпро виніс рішення на користь нашого Клієнта. Дніпровський апеляційний суд його підтвердив — договір фінансового лізингу укладений з порушенням вимог закону і є юридично нікчемним. Тому з компанії-лізингодавця стягнули 343 720 грн, сплачені на той час за автомобіль, та витрати на правничу допомогу.

На сьогодні наш Клієнт отримав всю суму грошей.

«Якщо ви вирішили придбати автомобіль у лізинг, обравши відому та перевірену компанію, не втрачайте обачності. Варто звернути увагу на сам договір фінансового лізингу, його умови, порядок укладення та відповідальність сторін»

 коментує Вікторія Палій, молодший юрист Міллер, юридична компанія.

ЧОМУ ЦЕ ВАЖЛИВО?

Аналогічні випадки недобросовісної поведінки лізингодавця зустрічаються доволі часто. Проте, захистити споживача вдається не завжди.

Щоб не втратити свій автомобіль, кошти, та час на судові процеси, варто заздалегідь подбати про можливі наслідки. Для впевненості радимо залучити компетентного юриста для оцінки договору.