Апеляція на спробу СБУ видворити з України білоруського активіста

19.07.21

20 липня Шостий апеляційний адміністративний суд переглядатиме рішення Шевченківського районного суду міста Києва стосовно білоруського активіста Олексія Боленкова (Max Belorus), який після Майдану в 2014 року залишився у нашій державі. Однак СБУ вирішила, що його присутність є небезпечною і намагається видворити.

Адвокати Міллер, юридична компанія в апеляції оскаржуватимуть рішення Шевченківського суду, який залишив в силі безпідставну вимогу СБУ примусово повернути нашого Клієнта туди, де існує загроза його безпеці через політичні погляди.

У ЧОМУ СУТЬ?

Наш Клієнт — громадянин Білорусі. У 2014 році він приїхав до Києва та був учасником Революції Гідності. Після цього щодо нього в Білорусі розпочалися репресії, він був змушений залишитись в Україні.

Ввечері 21 квітня до його помешкання в Києві прийшли з обшуком працівники поліції, а після — співробітники СБУ, які вручили рішення про примусове повернення за межі України, зазначивши, що він нібито створює загрозу національній безпеці.

Оскільки мова йде про громадянина Білорусі, безвізовий режим між Україною і ЄС на нього не розповсюджується, і виїхати він може до Білорусі чи, приміром, Росії.

Адвокати Компанії оскаржили рішення СБУ.

Однак, Шевченківський суд не побачив у діях СБУ порушень закону та не скасував рішення про видворення.

Детальніше про справу Олексія Боленкова та рішення суду першої інстанції ми писали тут: bit.ly/3rlFRqE.

НАША ПОЗИЦІЯ

Міллер, юридична компанія вимагає скасувати рішення Шевченківського суду, яке ми вважаємо необґрунтованим та невмотивованим.

Оскільки:

1) Суд не вказав жодної конкретної дії Олексія Боленкова, яка б суперечила інтересам нацбезпеки України, шкодила її суверенітету, територіальній цілісності чи конституційному ладу;

2) Суд не врахував, що рішення СБУ складене з помилками і не відповідає чітко регламентованій формі, затвердженій Інструкцією про примусове повернення і примусове видворення з України іноземців та осіб без громадянства;

3) Суддя також не взяв до уваги посилання Адвокатів на неналежність та недопустимість доказів СБУ;

4) Більше того, суд допустив численні процесуальні порушення під час розгляду справи білоруського активіста.

«Ми очікуємо, що апеляційний суд всебічно дослідить обставини справи та врахує той факт, що представники СБУ під час судових засідань підтвердили, що саме Олексій Боленков не вчинив жодних дій, які б стали підставою для його видворення. Адже саме СБУ має довести свою позицію та обгрунтувати її доказами»

оментує адвокат Міллер, юридична компанія Яна Мороз.

Тому Адвокати будуть доводити свою позицію вже 20 липня у Шостому апеляційному адміністративному суді.