Апеляційний суд відпустив з-під варти нашого клієнта

04.11.21

Громадянин України, інтереси якого ми представляємо, з березня 2021 року перебував під вартою як підозрюваний у справі про міжнародне шахрайство.

Цей запобіжний захід Печерський районний суд продовжував п’ять разів. З можливістю вийти під заставу спочатку в 325 (!) млн грн, а пізніше — 145 млн грн.

Наші адвокати переконали Київський апеляційний суд: підозра знята, клієнта звільнили з-під варти, арешт з майна знято.

ДЕТАЛІ СПРАВИ

За версією слідства, у ЄС з 2016 року діяла група шахраїв. Вони використовували веб-сайти, які імітували торгівлю фінансовими інструментами для того, щоб виманювати у громадян ЄС кошти. Більше про те, як цю схему описували західні ЗМІ, читайте тут: bit.ly/3hGYMch.

Європейські правоохоронці виявили зв’язок окремих учасників схеми з Україною, тому правоохоронні органи відкрили кримінальне провадження і в нашій державі. Так про це писав Офіс Генерального Прокурора: bit.ly/3tLcf6h.

У зв’язку із можливою причетністю до вказаної схеми, наш клієнт з березня цього року був під вартою в Київському слідчому ізоляторі.

Однак, фінансовий стан підозрюваного та його сім’ї не може свідчити про причетність до вищеописаної шахрайської схеми. І, очевидно, що заставу він сплатити не міг.

Врешті апеляційний суд скасував ухвалу Печерського районного суду та відпустив нашого клієнта під домашній арешт.

«В суді традиційно важко змінити запобіжний захід, якщо йдеться про особливо тяжкі статті Кримінального кодексу. Тому раді, що ситуація зсунулась з мертвої точки»

прокоментувала рішення Оля Веретільник, адвокатка Міллер, юридична компанія.

ЦЕ ВАЖЛИВО

Бо будь-яке обмеження свободи має бути виправданим. Слідчі судді не можуть приймати рішення без існування як підстав, що передбачені законом, так і підстав, що дійсно існують на момент розгляду справи.

Ми довели, що при прийнятті рішення тримати людину під вартою не завжди звертається увага на всі фактичні обставини, а інколи і регулюються ці рішення лише формальними нормами права без детального вивчення ситуації.

Вітаємо клієнта та його родину!