Апеляційний суд легалізовує повторні стягнення за вже припиненими грошовими зобов’язаннями
22 липня Північний апеляційний господарський суд поновив результати незаконних торгів Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, які раніше визнав протиправними Господарський суд Києва.
Апеляційну скаргу подавала ТОВ «ФК «Інвестохіллс Веста», яка придбала на аукціоні неіснуючі в реальності «проблемні кредити» попереднього власника офісного центру «Словацький дім» за адресою: вул. Кирилівська, 69 у м. Києві. Законними власниками будівлі є іноземні інвестори, яких захищають адвокати Міллер, юридична компанія.
Такі дії Фонду фактично розв’язали руки фінансовій компанії, яка намагалась, у тому числі силовими методами, заволодіти майном словацьких інвесторів (ми писали про це тут:і тут:).
У ЧОМУ СУТЬ СПРАВИ?
Апеляційний суд 22 липня узаконив торги, на яких Фонд гарантування вкладів фізичних осіб:
— продав вже припинені кредитні та іпотечні зобов’язання попереднього власника «Словацького дому», на користь ТОВ «ФК «Інвестохіллс Веста» (детальніше ми писали про це тут: );
— саме цей аукціон 24 березня Господарський суд Києва визнав недійсним (подробиці тут: ).
Своїм рішенням суддя першої інстанції, зокрема, встановив факти повного погашення грошових зобов’язань і припинення будь-яких обтяжень та іпотеки стосовно будівлі, що є власністю словацьких інвесторів;
— продаж цих неіснуючих «проблемних кредитів» дав можливість ТОВ «ФК «Інвестохіллс Веста» за підтримки «чорних» нотаріусів переоформити право власності на «Словацький дім», та в подальшому — протягом декількох тижнів чинити її облогу особами, що називали себе активістами.
Що прикметно.
Під час розгляду апеляційної скарги 22 липня представники фінансової компанії та Фонду не могли надати жодної ствердної відповіді на запитання колегії суддів стосовно того, у чому ж полягає законність їх дій.
Також представники «Інвестохіллс Веста» фактично не скористалися своїм правом заключного слова на судовому засіданні, посилаючись на те, що їх позиція викладена у процесуальних документах.
НАША ПОЗИЦІЯ
Ми вважаємо, що дане рішення прийнято без дослідження усіх доказів по справі. Скоріше навпаки — були почуті доводи опонентів про історії стосовно ошуканих вкладників, яким нібито повертаються кошти за рахунок реалізованого Фондом гарантування вкладів фізичних осіб майна.
«На превеликий жаль, колегія судів хоч неодноразово і наголошувала на дослідженні актуальної судової практики з даних питань, вирішила піти у розріз із сталою позицією як своїх колег у апеляційній інстанції, так і з вищестоящими судами. Під час суду так і не стало зрозумілим, які ж докази були прийняті судом до уваги, оскільки на жодні питання колегії — апелянти чи представники Фонду гарантування вкладів не знайшли відповіді»
коментує Anhelina Klymchuk, адвокат Міллер, юридична компанія.
НАШІ ПОДАЛЬШІ ДІЇ
Наша Компанія вже готує матеріали для подання касаційної скарги до Верховного суду з метою поновлення рішення Господарського суду Києва, який встановив незаконність дій Фонду та дослідив у сукупності всі докази припинення кредитних зобов’язань попередніх власників будівлі.
ЧОМУ ЦЕ ВАЖЛИВО?
Висновки та сталість судової практики по даній категорії справ важливі для кожного: жертвами дій Фонду гарантування вкладів може бути як великий бізнес, так і громадяни, які колись брали кредитні кошти під певні забезпечення.
ЩО ЦЬОМУ ПЕРЕДУВАЛО?
Нагадаємо, адвокати нашої компанії захищають інтереси словацького інвестора, який придбав працюючий бізнес на території України — будівлю для здачі офісних приміщень в оренду. Разом з тим, власниками бізнес-центру «Словацький дім» компанія ТОВ «Фрунзе 69» побула не довго: не пройшло і року, як завдяки діям Фонду гарантування вкладів фізичних осіб та за підтримки «чорних» нотаріусів компанію нашого Клієнта було викреслено з державного реєстру речових прав на нерухоме майно за адресою: м. Київ, вул. Кирилівська, 69.
Про події, що передували рішенню апеляційної інстанції ми писали тут:.
Висловлюємо свою вдячність Галині Янченко — голові Тимчасова спеціальна комісія з питань захисту прав інвесторів та представникам Комісії, а також Slovenské veľvyslanectvo na Ukrajine / Посольство Словаччини в Україні за увагу до справи і спільні пошуки справедливості!
Окремо дякуємо журналістам, які висвітлюють тему, чим допомагають донести позицію про необхідність захисту інвестицій.