fbpx

Апеляційну скаргу прокурора по справі “Кіборга” Віталія Григор’єва задоволено.

26.05.20

Херсонський апеляційний суд 25.05.2020 задовольнив апеляційну скаргу прокурора Коломійця на ухвалу Херсонського міського суду про скасування повідомлення про підозру Віталію Григор’єву.

Перед судовим засіданням сталось декілька цікавих подій.

1. Справу розглянуто колегією суддів у складі:

головуючий суддя: Гемма Юрій Миколайович;
суддя-учасник колегії: Красновський Ігор Володимирович,
суддя-учасник колегії: Литвиненко Інна Іванівна.

Раніше судова колегія виглядала по іншому. Але один із суддів неочікувано заявив самовідвід.

Перший авторозподіл проведено 17.04 о 15:43 – вже після закінчення робочого часу. оскільки була п’ятниця, та рішення першої інстанції було прийнято в той же день, близько 11 ранку.

За результатами авторозподілу обрано склад суду з колегії суддів № 1 з розгляду кримінальних справ:
Красновський Ігор Володимирович
Заіченко Володимир Леонідович
Батрак Віталій Володимирович
Головуючим суддею обрано суддю Батрака.

2. 15.05 проведений повторний авторозподіл у зв’язку з самовідводом судді Батрака.

В реєстрі судових рішень відсутня ухвала про розгляд самовідводу. І ми припускаємо, що підстав для самовідводу не було.

Повторним авторозподілом 15.05 до складу колегії призначено нового суддю – Коломієць Наталію Олексіївну, що входить до складу колегії № 2 цього суду з розгляду кримінальних справ.

3. 19.05 ще раз проведено авторозподіл у зв’язку з самовідводом судді Коломієць. До складу суду в кінцевому вигляді обрано Гемму Юрія Миколайовича – з колегії № 2, Литвиненко Інну Іванівну, Красновського Ігоря Володимировича з колегії № 1.

4. Слід зазначити, що суддя Гемма зазвичай здійснює правосуддя у складі колегії № 2 разом із суддею Коломієць, яку він фактично замінив у колегії в справі Віталія Григор’єва. Поділ суддів на колегії встановлений Засадами використання автоматизованої системи документообігу Херсонського апеляційного суду, що затверджена рішенням зборів суддів.

5. Цікаві причини самовідводу судді Коломієць – вона є дружиною прокурора Коломійця Володимира Сергійовича, процесуального керівника у кримінальному провадженні щодо Віталія Григор’єва. Того самого, що подав апеляційну скаргу.

Сьогодні 26.05 сторона захисту отримала повний текст ухвали Апеляційного суду.
Зауважимо, що суддя першої інстанції Черниш О.Л. в своїй ухвалі  прямо вказувала, що не може взяти до уваги більшість аргументів сторони захисту щодо необхідності скасування підозри – тому що суд на цьому етапі просто не може оцінювати обґрунтованість підозри та достатність доказів, суд повинен оцінити формальну відповідність тексту підозри статтям 276-279 КПК України.

І саме на підставі невідповідності тексту підозри статті 277 КПК України суд скасовує повідомлення про підозру – “не містить правової кваліфікації кримінального правопорушення”.

При цьому Апеляційний суд став на сторону прокурора, і вирішив, що суддя першої інстанції оцінила достатність доказів та обґрунтованість підозри, чого не мала робити. Тому ухвала підлягає скасуванню.

Вважаємо, що родинні зв’язки судді апеляційного суду все ж таки могли вплинути на кінцеве рішення незважаючи на заявлений самовідвід. Про це, зокрема, свідчить рекордно короткий строк, який знадобився колегії для ухвалення рішення, рекордно короткий строк реєстрації та авторозподілу апеляційної скарги та раптовий відвід судді Барака В.В.

Адвокати нашої компанії зафіксували зазначені порушення і готують відповідні скарги.

Нагадаємо, 17.04 Херсонський міський суд задовольнив клопотання сторони захисту та скасував повідомлення про підозру Віталію Григор’єву за ст. 118 КК України (перевищення меж необхідної оборони).

Попередні новини по справі, можна прочитати тут