fbpx
+380 (67) 538 45 38

Адвокати Міллер добилися скасування арешту мільйонних рахунків бізнесу

11.03.25
Адвокати Міллер добилися скасування арешту мільйонних рахунків бізнесу

Трохи передісторії: державний банк виставив на продаж нерухомість через СЕТАМ, і наш клієнт, сплативши гарантійний внесок у 35 млн грн, став переможцем торгів. Здавалося б, залишилося отримати необхідні погодження та укласти договір купівлі-продажу. Але в справу втрутився Офіс Генерального прокурора, а Печерський районний суд м. Києва ухвалив незаконне  рішення — накласти арешт на всі кошти на всіх банківських рахунках нашого клієнта, включно з тими, які ще могли надійти “у майбутньому”.

Підставою для арешту прокурор назвав “збереження речових доказів”. Щоб зрозуміти абсурдність, згадайте, що таке речовий доказ — це предмет матеріального світу, що містить інформацію (сліди) про важливі для справи факти. Його ще називають “реальним” або “безпосереднім” доказом.

Простіше кажучи, якщо хтось розбив вікно цеглиною, то речовим доказом може бути саме та цеглина. Якщо викрали годинник — речовим доказом буде той самий годинник, який свідчить про факт злочину. Тобто це конкретна річ, що допомагає довести подію або причетність особи до неї. А тепер уявіть: як можуть виступати “речовим доказом” безготівкові кошти, ще й ті, що на рахунок можуть колись надійти в майбутньому?

Саме тому, коли справа дійшла до Київського апеляційного суду, судді погодилися з нашою позицією: арешт безготівкових грошей як речових доказів, особливо тих, які ще навіть не надійшли, – від початку незаконний та нелогічний. В апеляції наші адвокати детально розібрали документи справи, зруйнували твердження прокуратури та довели, що клієнт непричетний до правопорушення.   

Це чергова перемога, проте ми готуємося до подальших розглядів у цій справі. Над напрямком скасування арештів працюють адвокати В’ячеслав Коломійчук та Павло Гончаренко. 

Так, Україна ще далека від ідеальної правової держави, а дії суду в інтересах правоохоронців можуть критично ускладнювати життя бізнесу. Але наша практика доводить: якщо діяти наполегливо, нестандартно мислити й не пасувати перед перешкодами, рано чи пізно ми, Міллер, все одно досягаємо потрібних результатів для клієнтів. За останній рік ми скасували 42 арешти з активів наших довірителів на загальну суму понад 500 мільйонів гривень — і робимо це цілком законно, прозоро та з урахуванням усіх вимог комплаєнсу.

Якщо вас цікавить, як зняти арешт із коштів, читайте матеріал В’ячеслава Коломійчука для LIGA ZAKON. Слідкуйте за нашими оновленнями — ми готові захищати ваші права бізнесу навіть тоді, коли все здається неможливим.