fbpx

13 жовтня о 16:40 Верховний суд України розглядатиме справу щодо офісного центру «Словацький дім» — справи, в якій ми захищаємо іноземні інвестиції на понад 3 млн євро

12.10.21

Рішення суду поставить крапку у цьому конкретному кейсі та вплине на інвестиційну привабливість України.

На засіданні будуть присутні представники Тимчасова спеціальна комісія з питань захисту прав інвесторівUkraine Invest та Консул Словацької Республіки Генріх Прівіцер.

У ЧОМУ СУТЬ СПРАВИ?

Продовжується розгляд касаційної скарги ТОВ «Фрунзе 69» (українське товариство зі словацькими інвестиціями, інтереси якого представляють адвокати Міллер, юридична компанія) стосовно визнання незаконними дій Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, який раніше продав ТОВ «Фінансова компанія «Інвестохіллс Веста» неіснуючі в реальності кредитні зобов’язання попереднього власника офісного центру. Власником цієї будівлі у 2019 році став наш клієнт (словацькі інвестори), який вклав у працюючий бізнес в Україні понад 3 млн євро.

Дії Фонду фактично стали поштовхом до того, що:

— «Словацький дім» декілька разів незаконно реєстрували на іншу компанію. Однак, кожного разу Антирейдерська колегія ставала на захист іноземних інвестицій та скасовувала дії приватних нотаріусів;
— відбувалися спроби рейдерського захоплення людьми, які стверджували, що будівля належить компанії «Інвестохіллс Веста» (писали тут:і тут:);
— «Інвестохіллс Веста» в свою чергу намагалася легалізувати повторні стягнення за вже припиненими кредитами через українські суди ().

НАГАДАЄМО

24 березня Господарський суд Києва визнав ініційований Фондом гарантування вкладів аукціон недійсним (). Оскільки нерухомість (за адресою: за адресою: вул. Кирилівська, 69 у м. Києві) у 2010 році була в іпотеці за кредитним договором. В 2015 році цей кредит був погашений, іпотека була знята — тобто боргів не було.

Вже 22 липня Північний апеляційний господарський задовольнив скаргу фінансової компанії і поновив результати торгів Фонду, чим фактично легалізував повторні стягнення за вже припиненими зобов’язаннями за кредитом та припиненою іпотекою ().

Одним з ключових аргументів для скасування рішення першої інстанції стала відсутність порушеного права інвесторів-власників офісного центру, інтереси якого представляємо ми — адвокати Міллер, юридична компанія, оскільки інвестор (о, диво) не були стороною за договором іпотеки.

НАША ПОЗИЦІЯ

Сьогодні завдяки «чорним нотаріусам» в Україні процвітає «реєстраційне» рейдерство.

Ми подали касаційну скаргу до Верховного суду з метою поновлення рішення Господарського суду Києва, який раніше визнав незаконним продаж Фондом гарантування вкладів неіснуючих боргів та відповідно скасування дій стосовно переоформлення Будівлі.

У скарзі вказали позицію Верховного суду стосовно подібних правовідносин. І розраховуємо на те, що на відміну від Північного апеляційного суду, найвищий суд у судоустрої України застосує висновки, зроблені в аналогічних спорах.

Більше того, Північний апеляційний господарський суд також неодноразово приймав рішення, в яких відображав порушення Фонду гарантування вкладів фізичних осіб при продажі неналежного «майна банку»: бо продати можна те, чим володієш.

ЧОМУ ЦЕ ВАЖЛИВО?

«Від рейдерства потрібно не захищатися, а попереджати його, в першу чергу через системну роботу органів державної та судової влади. Допоки на порушення Фонду гарантування вкладів фізичних осіб та окремих представників приватного бізнесу будуть закриватися очі — Україна не зможе залучити належних іноземних інвестицій.

Сподіваємося, що Верховний суд України продемонструє волю нашої держави до зрушень у цій сфері законними методами — захистить права іноземного інвестора»

коментує Anhelina Klymchuk, адвокат нашої компанії, яка представляє в суді інтереси українського товариства «Фрунзе 69» з інвестиціями словацьких бізнесменів Юрая Душки і Річарда Душки.